Utrata danych jest poważnym problemem dla wszystkich użytkowników systemu telefonów – oznacza stratę czasu i pieniędzy na ich odzyskanie. Skasowanie danych z nośnika może być spowodowane przez różne czynniki, takie jak przypadkowe usunięcie, atak wirusów, uszkodzenia fizyczne lub błędy formatowania. Każdy, kto zepsuł telefon, zna ból związany z utratą danych, które nie zostały zapisane w kopii zapasowej. Rzeczy takie jak kontakty, wiadomości, dzienniki połączeń i pliki multimedialne mogą zniknąć w jednej chwili, jeśli telefon nie reaguje. Jeśli to się przydarzyło również Tobie, czytaj dalej, a my pokażemy Ci, czy odzysk danych z telefonu jest możliwy.
Sprawdź swoją kopię zapasową przed odzyskiem danych
Niezależnie od tego, czy masz iPhone’a z uszkodzonym przyciskiem, czy też telefon z systemem Android z uszkodzonym ekranem, a może Twoje urządzenie całkowicie nie reaguje, odzyskiwanie danych może być nadal możliwe. To dlatego, że nie trzeba nic robić na samym urządzeniu, aby odzyskać dane z uszkodzonego telefonu. Będziesz jednak potrzebował odpowiedniego narzędzia do odzyskiwania danych, a także wiedzy, aby go używać.
Przywracanie kopii zapasowych zazwyczaj jest mniej inwazyjne, niż inne metody odzyskiwania danych. Karty SD często można odzyskać w nienaruszonym stanie także z uszkodzonego telefonu. Zanim zaczniesz odzyskiwać dane, warto sprawdzić konto iCloud lub Google przypisane do Twojego telefonu. Większość telefonów automatycznie tworzy kopie zapasowe takich rzeczy jak zdjęcia, filmy i inne pliki osobiste. Wystarczy wejść na Dysk Google lub iCloud, zalogować się i rozejrzeć się za potrzebnymi danymi.
Odzysk danych z telefonu – kiedy możemy Ci pomóc?
Jeśli jednak dane, których potrzebujesz, nie są zawarte w automatycznej kopii zapasowej, najlepszą opcją jest odzyskiwanie danych. Poniżej wymieniono sytuacje, w których możliwy jest odzysk danych z telefonu. W przypadku uszkodzeń logicznych jest to:
- skasowanie danych;
- skasowanie zdjęć;
- sformatowanie nośnika;
- aktualizacja oprogramowania;
- zapomniany kod blokady ekranu.
W przypadku uszkodzeń fizycznych jest to:
- zalanie telefonu;
- uszkodzenie ekranu;
- upadek telefonu;
- złamanie telefonu;
- uszkodzenie płyty głównej.
Cennik odzyskiwania danych z telefonu w FORTIS Recovery
Abyśmy mogli wycenić usługę, niezbędne jest wykonanie wstępnej diagnozy, dzięki której nasi specjaliści dobiorą odpowiednią metodę, przygotują specjalistyczny sprzęt czy zakupią niezbędne części zamienne, co w rezultacie przyspieszy proces realizacji. Ekspertyza ekonomiczna w FORTIS Recovery jest bezpłatna!
Cennik odzyskiwania danych z telefonu wygląda następująco. W przypadku uszkodzeń:
- logicznych – od 500zł;
- mechanicznych od 500zł;
- odblokowanie telefonu zablokowanego hasłem/kodem na Androidzie powyżej 10. wersji 2000zł.
Odzyskiwanie usuniętych danych i zdjęć
Skasowałeś ważne dane lub zdjęcia? Aby naprawić problemy z oprogramowaniem na urządzeniu z Androidem, możesz przywrócić urządzenie do ustawień fabrycznych, a następnie możesz używać urządzenia z Androidem jako nowego. Ale czy wiesz, co się stanie po przywróceniu ustawień fabrycznych Androida?
Przywrócenie ustawień fabrycznych spowoduje usunięcie wszystkich plików, aplikacji i ustawień na urządzeniu, w tym również i zdjęć. Funkcja ta jest zwykle używana, gdy urządzenie ma problem, który nie może być naprawiony za pomocą innych metod, lub gdy użytkownicy chcą usunąć swoje dane osobowe przed sprzedażą urządzenia.
Często polecanym sposobem na odzyskiwanie usuniętych danych i zdjęć jest użycie darmowego lub płatnego oprogramowania do odzyskiwania danych. Kiedy szukasz takiego oprogramowania w Internecie, znajdziesz wiele opcji. Jednakże czy każdy z nich jest tak samo skuteczny? W naszym Laboratorium m.in. używamy UFED Touch Ultimate, który służy do ekstrakcji i analizy danych na urządzeniach mobilnych.
Pozwala na wydobycie wszelkich danych zapisanych w pamięci ponad 4 tysięcy różnych modeli urządzeń przenośnych takich jak:
- telefony komórkowe;
- smartfony;
- tablety;
- urządzenia lokalizacyjne GPS.
Odzyskiwanie danych po przywróceniu ustawień fabrycznych telefonu
Przywrócenie ustawień fabrycznych spowoduje usunięcie wszystkich plików, aplikacji i ustawień na urządzeniu. Dlatego możesz używać urządzenia jako nowego. Funkcja ta jest zwykle używana, gdy urządzenie ma problem, który nie może być naprawiony za pomocą innych metod lub gdy użytkownicy chcą trwale usunąć swoje dane osobowe przed sprzedażą urządzenia. Jeśli nadużyjesz tej funkcji, stracisz wszystkie swoje ważne dane i pliki na urządzeniu z systemem Android. Dlatego tak wielu użytkowników zadaje to pytanie w internecie: jak odzyskać dane po przywróceniu ustawień fabrycznych Androida.
Yodot Android Data Recovery to oprogramowanie, które jest w stanie przywrócić sformatowane dane z Androida w systemie Windows. To pomoże Ci odzyskać pliki obrazów, pliki muzyczne, pliki wideo, gry, pliki APK i inne pliki zapisane na telefonie. Oprogramowanie jest w stanie uratować usunięte lub utracone dane z obu wewnętrznych, jak i zewnętrznych, przestrzeni dyskowych urządzenia Android.
Niestety, nie zawsze jest to takie proste. Powyżej 6.1 wersji Androida jest to wręcz niemożliwe – system operacyjny automatycznie nadpisuje dane. Jest to operacja nieodwracalna polegająca na usunięciu komórek pamięciowych i zastąpienie ich nowymi, tzw. zerami. Jeśli wykonałeś przywrócenie telefonu do ustawień fabrycznych przy niższej wersji Androida jak 6.1 i nie udało Ci się odzyskać danych samodzielnie – zgłoś się do nas. W FORTIS Recovery zajmiemy się wszystkim i odzyskamy Twoje dane.
Uszkodzony wyświetlacz – jak odzyskać dane?
Czy możliwe jest odzyskanie danych z telefonu z Androidem, który ma pęknięty ekran? Oczywiście, istnieje nawet kilka rozwiązań! Jeśli Twój telefon jest nadal responsywny, ale ekran dotykowy nie działa, możesz zastosować kabel USB, aby odzyskać dane z urządzenia z systemem Android. USB pozwala na podłączenie telefonu z Androidem do innego urządzenia, takiego jak mysz. Za pomocą kabla można podłączyć telefon z systemem Android, który ma uszkodzony ekran, do myszy, a następnie użyć jej do sterowania urządzeniem z systemem Android. Robiąc to, będziesz mógł bezprzewodowo przesyłać pliki do innego urządzenia do usługi opartej na chmurze.
Jeśli nie uda Ci się samodzielnie odzyskać danych, możesz zgłosić się do nas. Za pomocą UFED jesteśmy w stanie odzyskać dane nawet ze zmiażdżonego telefonu, wygiętego i pozbawionego obudowy. Wystarczy, że działa jego gniazdo zasilające oraz płyta główna z pamięcią.
Odzysk danych z zalanego telefonu
Jedna z najbardziej nieprzyjemnych sytuacji, która może zepsuć nawet najpiękniejszy dzień, to telefon wpadający do wody. Przede wszystkim jak najszybciej wyjmij telefon z wody, wyjmij baterię i kartę SIM, aby zmniejszyć ryzyko utraty lub uszkodzenia urządzenia. Jeśli bateria jest niewymienna, zachowaj ją w niezmienionym stanie. Nie ruszaj ani nie potrząsaj często telefonem, aby woda nie spływała po jego wnętrzu. Koniecznie zostaw telefon na 48h, żeby miał możliwość dokładnie wyschnąć.
Następnie możesz spróbować go uruchomić i sprawdzić wszystkie funkcje. Natomiast, jeśli telefon nadal nie będzie działać, trzeba niezwłocznie odnieść go do specjalisty. Jest duża szansa, że nastąpiły nieodwracalne uszkodzenia, natomiast wciąż pozostanie duża szansa na odzysk danych z telefonu.
Odzyskiwanie danych ze złamanego telefonu
Odzyskiwanie danych ze złamanego telefonu jest trudne, ale nie niemożliwe. Zniszczenie sprzętu często jest tyle rozległe, że poza ekranem, również płyta główna smartfona ulega znacznemu odkształceniu, a wiele połączeń na płycie głównej może zostać przerwanych, bądź poważnie nadwyrężonych. Nawet kiedy telefon jest w fatalnym stanie, można odzyskać z niego dane, wystarczy, że zachowała się kość pamięci.
Chcesz odzyskać dane z uszkodzonego telefonu na własną rękę? Szyfrowanie plików i bezpieczeństwo prywatności stały się bardziej rygorystyczne niż kiedyś. A nawet jeśli kupisz oprogramowanie do odzyskiwania danych, może ono nie działać zgodnie z przeznaczeniem. Nie ryzykuj. Możesz oddać telefon do nas, a zajmiemy się wszystkim od A do Z.
Wybuch baterii w telefonie – co z Twoimi danymi?
Spokojnie! Bateria Twojego smartfona raczej nie wybuchnie, ale może się to zdarzyć w ekstremalnych sytuacjach. Unikaj tych niebezpiecznych sytuacji, aby zachować bezpieczeństwo.
Bateria litowo-jonowa jest taka sama, niezależnie od urządzenia, w którym się znajduje, i wszystkie niosą ze sobą identyczne zagrożenia. Oto sekwencja zdarzeń, które zachodzą wewnątrz baterii litowo-jonowej przed i w trakcie eksplozji. Jeden z obszarów akumulatora zaczyna się nadmiernie nagrzewać z powodu zwarcia w obwodzie ładowania lub innej przyczyny zewnętrznej. Reakcja chemiczna zachodząca w tym gorącym obszarze zaczyna wytwarzać własne ciepło, które rozprzestrzenia się na inne obszary w procesie znanym jako przegrzanie elektrolitu. Ostatecznie, ciepło to powoduje wydzielanie się strumienia elektrolitu, który rozrywa obudowę akumulatora. Bardzo łatwopalny, gorący płyn wydostaje się na zewnątrz i zazwyczaj spala lub topi otaczającą go obudowę telefonu oraz wszystko to, co znajduje się obok telefonu.
Jak odzyskać dane z uszkodzonego telefonu po wybuchu baterii? Konieczna jest wizyta w specjalistycznym serwisie, odzyskiwanie danych z tak zniszczonego urządzenia będzie wymagało specjalistycznych narzędzi.
Uszkodzona płyta główna a odzyskiwanie danych z telefonu
Odzyskiwanie danych z telefonu z uszkodzoną płytą główną jest procesem bardzo czasochłonnym. Oznacza to nie tylko przerwę w obwodach elektroniki, ale także znacznie groźniejsze zwarcia, które mogą nawet spalić podzespoły. Nasi specjaliści rozpoczynają pracę zawsze od najtańszych metod odzyskiwania danych, czyli tych najmniej inwazyjnych. Jednakże jeśli nie przynoszą one efektu, przechodzimy do bardziej wyszukanych technik, często wykorzystujemy także metodę Chip-Off.
Jeżeli telefon niespodziewanie się resetuje lub nie wszystkie aplikacje działają poprawnie, nie korzystaj z urządzenia, aby wykluczyć ryzyko nadpisania zawartości pamięci. Zamów bezpłatnego kuriera i skorzystaj z darmowej ekspertyzy uszkodzenia.
Jak usunąć blokadę ekranu Android?
Po pierwsze – otwórz Ustawienia w swoim telefonie. Ustawienia można znaleźć w folderze aplikacji lub dotykając ikony trybiku w prawym dolnym rogu paska powiadomień. Następnie wybierz opcję „Zabezpieczenia”, a potem kliknij „Blokada ekranu”. Jeśli masz już zabezpieczoną blokadę (wzór, kod PIN, hasło lub skan odcisku palca), zostaniesz poproszony o jej wprowadzenie przed wyłączeniem ekranu blokady. Blokada ekranu została usunięta.
Jeśli jednak nie pamiętasz hasła blokady ekranu, zapoznaj się z naszym poradnikiem – Jak usunąć blokadę ekranu z Androida.
Podsumowanie metod odzyskiwania danych (programy, ISP, CHIP-OFF, UFED, kontrolowane zwarcie — innowacyjna metoda)
Metod odzyskiwania danych jest bardzo wiele i stosuje się je w zależności od stopnia uszkodzenia urządzenia. W przypadku uszkodzenia telefonu czy przypadkowego usunięcia danych, najlepiej zwrócić się do naszych specjalistów, którzy mają olbrzymie doświadczenie w tej kwestii.
Nasi specjaliści stosują ISP (In-System-Programming), czyli rozwiązanie umożliwiające programowanie układu scalonego bez uprzedniego demontażu całego urządzenia. Ponadto serwisanci stosują metodę CHIP-OFF. Metoda ta polega na odzyskiwaniu danych za sprawą wylutowania kości pamięci. Posiadamy także specjalistyczny sprzęt, UFED, który jest innowacyjnym sposobem na odzyskanie danych i odblokowywanie telefonów.
Kolejną innowacyjną metodą, która zyskuje coraz większą popularność jeśli chodzi o odblokowywanie telefonów bez utraty danych, to kontrolowane zwarcie – wymaga ono specjalistycznej wiedzy. Taką wiedzę posiadają jedynie wykwalifikowani serwisanci.
Zamów bezpłatnego kuriera lub przyjedź do naszego punktu w celu odzyskania danych z telefonu
Przede wszystkim liczy się czas! Jeśli nasz telefon uległ poważnemu uszkodzeniu mechanicznemu, zamówienie kuriera lub przyniesienie nośnika do naszego punktu będzie najlepszym rozwiązaniem. Rozwiązywanie usterek na własną rękę może przynieść odwrotny od zamierzonego efekt. Powierzenie odzyskiwania danych, na których nam zależy, wyspecjalizowanym profesjonalistom, uchroni Cię przed stratą informacji.
[Tutaj] znajdziesz listę naszych partnerów. Na chwilę obecną znajdziesz nas w: Warszawie, Kłodzku, Rzeszowie, Krakowie, Chrzanowie, Katowicach, Nowym Targu, Opolu, Gdańsku, Gdyni, Wrocławiu i Piasecznie.
Dla Twojej wygody oferujemy również bezpłatnego kuriera, który odbierze Twoją przesyłkę skąd tylko chcesz. – Zamów kuriera tutaj.