Odzyskiwanie danych po przywróceniu ustawień fabrycznych Android

Często sformatowanie telefonu jest jedynym rozwiązaniem, które może doprowadzić do usprawnienia jego działania. W sieci można znaleźć wiele programów i aplikacji, które deklarują pomoc przy odzyskiwaniu danych ze sformatowanego telefonu. Niestety niejednokrotnie są one wadliwe lub do ich obsługi konieczne jest posiadanie wiedzy technologicznej, przez co można narazić się na jeszcze większe problemy z urządzeniem. Nasuwa się więc pytanie: czy odzyskiwanie danych po przywróceniu ustawień fabrycznych jest możliwe?

Samodzielne odzyskanie danych może być trudne

Powiedzmy sobie szczerze, by odzyskać dane z telefonu, który został sformatowany, niezbędna jest odpowiednia wiedza i umiejętności. Zaraz po dokonaniu formatu, użytkownik telefonu zwykle wpada w panikę, gdyż ich dane zapisane na smartfonie wydają się być usunięte. Wówczas szukają rozwiązań w sieci z nadzieją, że uda im się cofnąć ten proces. Najpopularniejsze stają się więc aplikacje i programy, które mają przywrócić utracone pliki. Niestety, nie zawsze funkcjonują one w odpowiedni sposób, a co więcej, mogą one całkowicie uniemożliwić odzyskanie utraconych danych.

Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ większość osób instaluje takie oprogramowanie, nie wiedząc o tym, że takie aplikacje nadpisują się właśnie na te dane, które chce się odzyskać. W rzeczywistości całkowite usunięcie plików ma miejsce dopiero wtedy, gdy zostają one zastąpione innymi danymi. Jeśli tak się nie zdarzy, to pomimo tego, że nie są widoczne w systemie operacyjnym, istnieją w przestrzeni nośnika pamięci.

Najważniejsze jest to, by tuż po przywróceniu ustawień fabrycznych nie używać telefonu i niezwłocznie oddać go do profesjonalnego serwisu. Nasi specjaliści dysponują odpowiednią wiedzą i narzędziami, które pozwalają odzyskać utracone dane, nawet w momencie usunięcia wszystkich plików.

Odzyskiwanie danych z telefonu po przywróceniu ustawień fabrycznych: Android 6.1 i nowszy – czy można odzyskać dane?

Dla wszystkich posiadaczy telefonu z systemem operacyjnym Android 6.1 lub nawet młodszych, niestety nie ma dobrych wieści. Okazuje się, że po przywróceniu ustawień fabrycznych smartfona, nie będzie już możliwe odzyskanie danych. System ten jest wyposażony w ochronę danych, która szyfruje pamięć urządzenia. Finalnie, podczas formatowania telefonu, takowa pamięć nie zostaje tylko sformatowana, ale dodatkowo nadpisana zerami. Odzyskanie plików z telefonów z Android 6.1 lub nowszych jest więc po prostu niemożliwe. W przypadku starszych systemów Android, dane jak najbardziej da się odzyskać.

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku urządzeń z systemem iOS lub Blackberry, gdzie niemożliwe jest już przywrócenie aplikacji. Jednak istnieje mały wyjątek – jeśli podczas resetu, telefon się zawiesi, to istnieje szansa na to, by wszystko z nośnika przywrócić.

Kopia zapasowa – podstawa korzystania ze smartfonu

Jak tworzyć kopie danych? Przede wszystkim trzeba posiadać konto na jednym z popularnych portali, takich jak Google, czy Microsoft i być na nim stale zalogowanym.

Kolejną rzeczą jest zadbanie o odpowiednie ustawienia synchronizacji. Należy przypilnować, żeby ważne dane były zapisywane w chmurze w czasie rzeczywistym – na przykład, gdy korzystasz z sieci Wi-Fi. Automatycznie na serwer będą wysyłane takie dane, jak:

  • kontakty;
  • zdjęcia;
  • sms;
  • aplikacje;
  • kalendarz;
  • pobrane pliki.
Dzięki temu, w razie utraty telefonu lub dostępu do danych, będziesz w stanie odzyskać ważne dla Ciebie informacji.

Odzyskiwanie danych po przywróceniu ustawień fabrycznych w FORTIS Recovery

Nawet najlepszy smartfon, jak każde urządzenie, potrafi się zepsuć. Gwarancja, którą otrzymałeś przy zakupie, nie pomoże w momencie, gdy utracisz swoje dane. Dotyczy to zarówno przypadkowego sformatowania, jak i uszkodzenia ważnych komponentów z własnej winy. W takich sytuacjach najbezpieczniej jest oddać telefon do serwisu.

W naszej firmie potrafimy odzyskać pliki, które zostały utracone z powodu awarii, uszkodzenia, zniszczenia, czy w wyniku błędów systemowych. Cały proces zajmie nam zaledwie kilka dni – a jeśli zależy Ci na czasie, jesteśmy w stanie wykonać taką usługę nawet w 24 godziny! Dzięki nam możesz mieć pewność, że otrzymasz wszystkie swoje dane w nienaruszonym stanie. 

Najlepiej będzie jeśli przekonasz się sam! Skorzystaj z bezpłatnej diagnozy, na podstawie której dopasujemy odpowiednią metodę działania i wycenimy usługę.

[Tutaj] znajdziesz listę naszych partnerów. Na chwilę obecną znajdziesz nas w: Warszawie, Kłodzku, Rzeszowie, Nowym Targu, Opolu, Krakowie, Gdańsku, Gdyni, Wrocławiu, Piasecznie, Chrzanowie i Katowicach.

Dla Twojej wygody oferujemy również bezpłatnego kuriera, który odbierze Twoją przesyłkę, skąd tylko chcesz. – Zamów kuriera tutaj.

2 wzmianki o “Odzyskiwanie danych po przywróceniu ustawień fabrycznych Android”

  1. Pingback: Odzysk danych z telefonu. Kompendium wiedzy - Odzyskiwanie danych FORTIS Recovery

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *