ODZYSKIWANIE DANYCH Z DYSKU SSD

Specjalizujemy się w
odzyskiwaniu danych z dysku SSD

Dysk SSD, napęd SSD, napęd półprzewodnikowy (ang. solid-state drive, SSD) jest to urządzenie pamięci masowej zbudowane w oparciu o pamięć flash.

Dyski te pracują na układach pamięci NAND lub DRAM, które zastępują mechaniczne części dysków.

Dyski SSD, ze względu na swoją dość wysoką cenę, są w powszechnym użyciu od zaledwie kilku lat, dlatego też odzyskiwanie danych z dysków SSD jest stosunkowo nową usługą na polskim rynku. Odzyskiwanie danych z dysku SSD przebiega jednak zupełnie inaczej niż w przypadku dysków HDD. Dyski SSD przede wszystkim różnią się budową – składają się praktycznie z samej elektroniki i to właśnie ona ulega różnego rodzaju awariom. Odzyskiwanie danych z dysku SSD polega więc na odbudowaniu uszkodzonych układów, a następnie przywróceniu danym logicznej spójności. Możemy wykorzystać również metodę CHIP-OFF, która polega na dostępie do danych bezpośrednio poprzez kość pamięci urządzenia.

Dane na dyskach SSD zapisywane są na jednym do czterech układów NAND, jednakże w dyskach SSD w rozmiarze 2,5″ może ich być nawet kilkadziesiąt. Aby zachować kompatybilność z rozwiązaniami, które były wcześniej wykorzystywane do dysków twardych, dysk SSD posiada interfejs SATA, PCIE NVME, Fibre Channel, SAS, lub ATA/IDE, itp.

Profesjonalne odzyskiwanie danych z dysku SSD

Przyczyny utraty danych z dysku SSD

Najczęstsze powody utraty danych z jakimi trafiają do nas nasi Klienci, a mianowicie:
  • skasowanie plików,
  • sformatowanie partycji,
  • reinstalacja systemu,
  • uszkodzenie pamięci flash,
  • uszkodzenie kontrolera pamięci flash,>
  • awaria zasilacza,
  • błąd oprogramowania,
  • awaria przetwornicy,
  • wirusy.

Choć odzyskiwanie danych jest dosyć złożoną i skomplikowaną operacją, prace prowadzone w naszym laboratorium zwykle kończą się sukcesem, cieszymy się 86% skutecznością w tym konkretnym przypadku. Skorzystaj z naszej pomocy!
Pamiętaj: Dane z zaszyfrowanych dysków SSD bez klucza dostępu nie mogą zostać odzyskane.

Myślisz nad zmianą dysku w komputerze, jednak nie wiesz na jakie parametry zwrócić uwagę? Warte uwagi informacje znajdziesz w tym artykule, który odpowie Ci na te i inne pytania odnośnie dysku SSD.

Chcesz dowiedzieć się więcej odnośnie usługi odzyskiwanie danych z dysku SSD?

Przeczytaj artykuł na naszym blogu: