Jak wygląda odzyskiwanie danych?

Procedura odzyskiwania danych

Doświadczenie branżowe i rynkowe pozwoliło nam stworzyć procedurę odzyskiwania danych, która zamyka się w kilku niezbędnych krokach. To z kolei przekłada się na stosunkowo szybką realizację usługi. Wszystko dla Twojej satysfakcji. Jak więc wygląda proces odzyskiwania Twoich danych w naszej firmie? Przedstawiliśmy go na poniższej infografice – zapoznaj się z nią i sam oceń – czy ten proces da się jeszcze skrócić?

Jak wygląda odzyskiwanie danych w FORTIS Recovery?

Masz pomysł na skrócenie naszej firmowej procedury odzyskiwania danych? Skontaktuj się z nami i przedstaw nam swój pomysł na zmiany. Lecz zanim to zrobisz – zapoznaj się dokładniej z konkretnymi czynnościami, które wykonujemy krok po kroku w celu odzyskania Twoich danych. Co to jest odzyskiwanie danych? Jak wygląda odzyskiwanie danych? Postaramy Ci się przybliżyć te tematy dokładnie opisując poszczególne etapy działań (jednocześnie udowadniając Ci, że każdy krok w naszej procedurze odzyskiwania danych jest niezbędny ;)).

Dostarcz nam nośnik.

Masz do wyboru dwie opcje:
  • Zamawiasz kuriera, który, oczywiście bezpłatnie, odbierze Twój nośnik. Możesz paczkę zostawić także w dowolnym paczkomacie na terenie całej Polski. Wystarczy, że wypełnisz krótki formularz zgłoszeniowy i masz ten krok z głowy.
  • Udajesz się do jednego z naszych oddziałów i osobiście przekazujesz nam uszkodzony nośnik. Wybierz województwo i znajdź najbliższy oddział. 

Daj nam chwilę na wykonanie ekspertyzy.

Jak długo to potrwa? To zależy od Ciebie. Wykonujemy ekspertyzy w trzech trybach:
  • w trybie ekonomicznym, co zajmuje nam 7 dni roboczych, jeśli nie chcesz czekać – wybierz jeden z dwóch szybszych wariantów, czyli wykonanie ekspertyzy…
  • w trybie standardowym, wyniki otrzymasz do 3 dni roboczych,
  • w trybie ekspresowym – po wybraniu tej opcji przekazujemy Ci wyniki już po kilku godzinach od pojawienia się nośnika w naszym laboratorium.
Wybór należy do Ciebie. Ekspertyza bez względu na wybrany tryb przebiega w identyczny sposób. Na starcie weryfikujemy uszkodzenia i stan nośnika. Następnie dobieramy odpowiednią metodę odzyskiwania danych. Z takimi informacjami przechodzimy do dalszego etapu prac, w którym również czeka na Ciebie pewien wybór.

Przedstawiamy wycenę.

Na podstawie wykonanej w poprzednim kroku ekspertyzy – wyceniamy operację odzyskania danych. W tym momencie czekamy na Twoją decyzję – akceptujesz przedstawioną ofertę bądź nie. Na tym etapie możesz zrezygnować z usługi bez podawania powodu. Jeśli zrezygnujesz z realizacji usługi – nośnik wróci do Ciebie w stanie, w jakim go otrzymaliśmy. Chcesz już teraz poznać orientacyjną cenę odzyskania danych z Twojego nośnika? Koniecznie sprawdź nasz cennik. Po akceptacji wyceny przechodzimy do kolejnego etapu, w którym…

Odzyskujemy Twoje dane.

Ile nam to zajmie? Standardowo – to zależy, lecz jednego możesz być pewny. Otrzymasz utracone dane tak szybko, jak to tylko możliwe. W trybie ekonomicznym realizacja usługi nie zajmuje nam więcej niż miesiąc czasu. Czas ten może się jednak wydłużyć, jeśli w międzyczasie pojawią się komplikacje. Oczywiście na start otrzymasz od nas przewidywalny czas realizacji, a w razie komplikacji powiadomimy Cię o jego wydłużeniu.  Po udanej operacji – dostaniesz paczkę z nośnikiem (Twój wybór – własny bądź nowy), na którym będą znajdować się odzyskane dane.  Pozostał ostatni etap – choć nieobowiązkowy to dla nas bardzo ważny.

Dzielisz się swoimi wrażeniami.

Dla Ciebie to kilka kliknięć, a dla nas i potencjalnych klientów to cenne informacje. Kliknij tutaj i wystaw opinię.

W FORTIS Recovery odzyskamy każde dane z każdego rodzaju nośnika.

Dysk twardy

Każdy dysk twardy. W każdej sytuacji.
W każdej chwili.

Dysk SSD

Odbudowanie uszkodzonych układów.
Zapewnieniu danym spójności logicznej.
Zastosowanie metody CHIP OFF.

Serwer

Niezależnie od przyczyn ich utraty. Zarówno ze starych urządzeń tego typu, jak również z najnowszych konfiguracji.

Macierz RAID

Wszystkie poziomy RAID.
Nawet w kilka godzin.
96% skuteczności.

Deszyfracja danych

Wszystkie wirusy.
Bazy SQL.

Smartfon

UFED. Metoda ISP.
Metoda CHIP OFF.

Pendrive

Uszkodzenia logiczne.
Uszkodzenia mechaniczne.
Problem z kontrolerem.

Karta SD/ microSD

Przywracamy dane z praktycznie każdego modelu i marki.

Dlaczego warto wybrać FORTIS Recovery?

Ponieważ odzyskiwanie danych to bardzo specjalistyczna usługa, którą powinny świadczyć jedynie profesjonalne, odpowiednio wyposażone laboratoria – takie jak nasze. Na tle konkurencji wyróżnia nas wysoka skuteczność w odzyskiwaniu danych. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ nasi konkurenci traktują odzyskiwanie danych jako dodatkową usługę. Co z tego wynika? To, że najczęściej wykorzystują amatorskie programy do odzyskiwania danych. Skuteczność takich programów jest bardzo niska. Znów nie ma w tym nic dziwnego – to programy, które sam możesz zainstalować na swój komputer. Chcesz powierzać swoje dane komuś, kto korzysta z darmowych programów i podaje się za specjalistę? My w przeciwieństwie do rynkowej konkurencji specjalizujemy się w odzyskiwaniu danych. Temu w głównej mierze jest poświęcona nasza działalność. W związku z tym nasze zaplecze technologiczne stoi na najwyższym światowym poziomie.

  1. Mamy laboratorium wyposażone w clean room – komory bezpyłowe.
  2. Wykorzystujemy rozwiązania programowo-sprzętowe najwyższej klasy.
  3. Nasz zespół tworzą doświadczeni specjaliści z odpowiednią wiedzą.
To głównie te 3 czynniki odpowiadają za skuteczność naszych działań. Dołącz do tego nasz atrakcyjny cennik, a otrzymasz bezkonkurencyjną firmę na rynku odzyskiwania danych. Masz do niej dostęp na wyciągnięcie ręki – skontaktuj się z nami już teraz!

605 882 883

Nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie pytania oraz zaproponują najwygodniejszą formę dostarczenia nośnika do naszej firmy.

Zamów bezpłatnego kuriera

Zależy Ci na czasie i jesteś zdecydowany? Użyj formularza na stronie, by zamówić kuriera online po odbiór nośnika.