Jak przy pomocy UFED profesjonalnie odzyskać dane z telefonu?

UFED Touch Ultimate jest profesjonalnym urządzeniem pozwalającym na bezinwazyjne odzyskiwanie danych z telefonu i dowolnego urządzenia mobilnego. Powstał na potrzeby informatyki śledczej i służb wywiadowczych.

Dzięki niemu można dowiedzieć się wszystkiego o dowolnym smartfonie oraz iPhonie, a także szybko i profesjonalnie pozyskać dane z zaszyfrowanych tabletów, kart pamięci, lokalizatorów GPS oraz dronów. Wszystko to dyskretnie oraz bez wpływu na stan i zawartość urządzenia. UFED naprawdę nieoceniony staje się, kiedy dane chcemy odzyskać świadomie.

Jak profesjonalnie odzyskać dane z telefonu?

Bardzo często swój smartfon lub tablet bezrefleksyjnie traktujemy jako jedyny magazyn cennych dla nas danych. Niby skrzętnie gromadzimy ważne dokumenty w chmurze, ale wszystkie hasła do niej mamy zapisane tylko w pamięci naszego ulubionego Samsunga. Tymczasem nieudana aktualizacja systemu operacyjnego, skok napięcia w instalacji elektrycznej lub wyślizgnięcie się telefonu z ręki i wszystko znika. Nasze dane są bardzo bezpieczne. Tak bardzo, że nie pamiętamy, jak możemy się do nich dostać.

Jedyne co nam pozostaje to odzyskanie danych z uszkodzonego telefonu. Najlepiej wykorzystując dorobek współczesnych technik inwigilacji. Ich priorytetem jest w końcu pobranie danych w sposób, który będzie niewidoczny dla użytkownika urządzenia. Na blogu firmy Cellebrite, producenta urządzenia UFED Touch Ultimate, przewijają się przykłady takich historii. Jeśli policja jest w stanie przy pomocy tego sprzętu zebrać niechętnie udostępniane dane z telefonów przestępców gospodarczych, nie może zawieść, kiedy chcemy odzyskać także te pożądane dane.

Jakie dane możemy odzyskać z Twojego telefonu?

Profesjonalnie odzyskiwanie danych z telefonu należy wykonać w dwóch etapach. Przede wszystkim trzeba pobrać dane, czyli dokonać fizycznej ekstrakcji urządzenia. Oznacza ona utworzenie binarnej kopii pamięci wewnętrznej telefonu, która jest ciągiem zer i jedynek. Żeby kopia ta stała się użyteczna, musi jeszcze zostać zdekodowana w wyniku odzyskiwania logicznego. W ten sposób możemy odtworzyć, m.in.:

 • historię połączeń,
 • dane geolokalizacyjne,
 • treści wiadomości SMS i MMS,
 • konwersacje prowadzone przy użyciu komunikatorów,
 • historie wyszukiwań w przeglądarkach internetowych,
 • hasła dostępu,
 • zdjęcia,
 • nagrania audio i video.

Fakt, że nasz uszkodzony telefon nadal może być źródłem wszystkich tych treści, nie oznacza, że będzie łatwo się do nich dostać. Przeszkodzić może nam szyfrowanie systemu operacyjnego urządzenia oraz poszczególnych aplikacji. Na naszą korzyść nie zadziała także mechaniczne uszkodzenie, któremu uległ telefon. Sytuacja staje się patowa, jeśli istotne dla nas treści zachowały się tylko szczątkowo. Chyba, że skorzystamy z dziedzictwa szpiegów i sięgniemy po Universal Forensic Extraction Device, czyli UFED Touch Ultimate. Na szczęście od kilku lat jesteśmy w posiadaniu tego urządzenia i nasi specjaliści posiadają odpowiednią wiedzę i doświadczenie, niezbędne by odzyskiwać dane z sukcesem.

Jak UFED odzyskuje dane z telefonu?

Urządzenie UFED Touch Ultimate pozwala na kompleksowe fizyczne oraz logiczne odzyskiwanie danych z urządzeń mobilnych. Sama kopia binarna, czyli fizyczne odzyskanie danych da nam ciąg cyfr, który należy poddać odzyskiwaniu logicznemu. To ono dopiero sprawi, że pozyskane dane będą użyteczne. UFED Touch Ultimate dysponuje oprogramowaniem, które obydwie te czynności może wykonać automatycznie i przedstawić dowolnie skategoryzowany raport z uzyskanymi efektami. Dzięki temu odzyskiwanie danych z telefonu trwa dużo krócej, niż przy zastosowaniu alternatywnych metod.

Ogromnym plusem jest także fakt, że wykonanie kopii binarnej oraz jej odkodowanie przy użyciu UFED Touch Ultimate przebiega bezinwazyjnie i niezależnie od systemu operacyjnego ekstrahowanego urządzenia. Aby pobrać dane dostępne w pamięci telefonu, nie jest potrzebna jego dekonstrukcja. Wystarczy odpowiednia końcówka adaptera wpięta w gniazdo zasilające smartfona lub iPhone’a. Proces odzyskiwania danych nie pozostawi żadnych śladów oraz nie skraca okresu gwarancyjnego urządzenia. Dlatego UFED Touch Ultimate dobrze sprawdza się w sytuacji, kiedy dane zostały usunięte przypadkowo i chcemy z ekstrahowanego telefonu korzystać w przyszłości.

Odzyskiwanie danych z uszkodzonego telefonu

Sprzęt jest także pomocny, jeśli chcemy odzyskać dane z uszkodzonego telefonu. Nawet zmiażdżonego, wygiętego i pozbawionego obudowy. Wystarczy, że działa jego gniazdo zasilające oraz płyta główna z pamięcią. UFED Touch Ultimate nie wymaga odblokowania telefonu, ani uruchomienia jego systemu operacyjnego. Szyfrowane oprogramowania także nie stanowi dla niego problemu. Przy pomocy swojego oprogramowania jest w stanie odkodować praktycznie wszystkie zabezpieczenia wykorzystywanego przez Apple’a systemu iOS, dostępnego w telefonach Blackberry interfejsu OS oraz wszystkich generacji oprogramowania Android.

Kompletną listę marek i systemów operacyjnych, z którymi UFED daje sobie radę, znajdziemy na stronie jego producenta. Jedyna sytuacja, kiedy możemy być pewni, że UFED Ultimate nie odzyska danych z telefonu, jest uszkodzenie fizyczne kości pamięci. Nawet przywrócenie telefonu do ustawień fabrycznych, które zazwyczaj oznacza brak możliwości odzyskania jakichkolwiek danych, z UFED nie jest wykluczone. Urządzenie dysponuje bowiem zaawansowanym logarytmem analitycznym i nawet na podstawie szczątkowych danych jest w stanie przedstawić zadowalające efekty. Należy się jednak liczyć z sytuacją, że największym plusem wykorzystania UFED będzie możliwość szybkiej i bezinwazyjnej oceny zakresu efektów odzyskiwania danych z telefonu przywróconego do ustawień fabrycznych.

Odzyskiwanie danych z telefonu. UFED. Jak możemy Ci pomóc?

UFED Touch Ultimate jest nieocenione w sytuacji, kiedy celem jest odzyskanie danych z telefonu. Pozwala pozyskać kopię binarną wewnętrznej pamięci urządzenia oraz ją zdekodować i przedstawić spójne wyniki. Nie uszkadza urządzenia mobilnego, nie wymaga jego uruchomienia ani odblokowania. Dlatego sprawdza się w każdej sytuacji awaryjnej, kiedy dostęp do naszych danych jest problematyczny. UFED Touch Ultimate pozwala policji pozyskać dane z telefonów ostrożnych przestępców gospodarczych. Kiedy chcemy odzyskać własne dane – sprawdzi się jeszcze lepiej. Powód, dla którego go użyjemy, może być względny. Niezmienne są tylko możliwości.

Jeśli masz więcej pytań odnośnie odzyskiwania danych z telefonu, zadzwoń do nas na 605 882 883.

Więcej na temat możliwości odblokowania Twojego telefonu poczytasz [Tutaj].

[Tutaj] znajdziesz listę naszych partnerów w całej Polsce. Na chwilę obecną znajdziesz nas w: Warszawie, Kłodzku, Rzeszowie, Grajewie.

Dla Twojej wygody oferujemy również bezpłatnego kuriera, który odbierze Twoją przesyłkę skąd tylko chcesz. – Zamów kuriera tutaj.

4 wzmianki o “Jak przy pomocy UFED profesjonalnie odzyskać dane z telefonu?”

 1. Pingback: Kiedy kopia zapasowa telefonu zastępuje odzyskiwanie danych? | FORTIS

 2. Pingback: Odzyskiwanie skasowanych danych z telefonu | FORTIS Recovery

 3. Pingback: Odzyskiwanie danych z uszkodzonego telefonu - FORTIS Recovery

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *