Odzyskiwanie danych z dysku a uszkodzone głowice – czy to możliwe?

Odzyskiwanie danych z dysku, a uszkodzone głowice, to poważny problem. Czy Ciebie też to dotyczy? Podczas korzystania z komputera dysk wydaje niestandardowe dźwięki, a następnie przestaje działać? Czy to oznacza, że nie da się z niego odzyskać już danych? Na szczęście jest to wykonalne! Aby jednak to się udało, musisz powierzyć dysk specjalistom. W przeciwnym razie może okazać się, że Twoje dane zostaną utracone bezpowrotnie. Warto skorzystać z usług profesjonalnego serwisu, który się tym zajmuje, aby się przed tym ustrzec.

Odzyskiwanie danych z dysku a uszkodzone głowice. Jakie mogą być przyczyny hałasowania dysku twardego?

Jedną z przyczyn wydawania przez dysk twardy niestandardowych dźwięków jest uszkodzenie jego głowicy. Jest to dosyć problematyczna usterka z tego względu na to, że:

  • przeważnie oznacza stałe wyłączenie dysku, przez co nie można przenieść informacji na nim zawartych;
  • może prowadzić ona do zarysowania powierzchni talerzy dyskowych, a co za tym idzie do trwałej utraty danych zgromadzonych Twoim dysku twardym.
Głowica dysku twardego.

Zarysowania lub poważne uszkodzenia głowicy zdarzają się często. Jednak nie wszystko stracone, a dane z dysku można odzyskać. Jak to zrobić? Należy udać się do laboratorium wyspecjalizowanego w odzyskiwaniu danych z twardych dysków.

Odzyskiwanie danych z dysku a uszkodzone głowice – Ty też masz ten problem? Pamiętaj, że tylko profesjonalista może sprawnie przeprowadzić naprawę. Nie należy próbować naprawiać dysku na własną rękę, ponieważ wystarczy drobny pyłek kurzu i powierzchnia talerzy będzie się rysowała, co oczywiście prowadzi do uszkodzeń i trwałej utraty danych.

Dziwne dźwięki wydobywające się komputera mogą być też spowodowane przez silniczki i ich łożyska, które napędzają dyski twarde. Ich uszkodzenie również może uniemożliwić dostęp do zgromadzonych na nośniku danych. W takim przypadku, niezależnie od źródła niepokojących dźwięków, zawsze warto wykonać kopię zapasową informacji zapisanych na dysku, jeśli mamy taką możliwość i dysk wciąż się uruchamia. Kolejnym korkiem jest oddanie dysku twardego do serwisu, który zlokalizuje przyczyny dziwnych dźwięków, usunie usterkę i zabezpieczy dane.

Samodzielne odzyskiwanie danych z dysku twardego a uszkodzone głowice 

Na samym wstępie warto pamiętać, że samodzielna wymiana głowicy, silniczków lub też talerzy dyskowych w domowych warunkach jest praktycznie niemożliwa do wykonania, jeśli nie posiada się specjalnych narzędzi i kwalifikacji. I chociaż samo rozłożenie dysku nie jest wyzwaniem, to już odpowiednie podłączenie komponentów i praca z delikatnymi złączkami mogą być bardzo trudne do ukończenia w domowych warunkach. Dodatkowo wystarczy drobina kurzu, aby dysk się rysował –  w ten sposób można stracić wszystkie dane.

Znacznie lepszym pomysłem będzie więc oddanie dysku twardego do serwisu wyspecjalizowanego w naprawach oraz odzyskiwaniu danych. Specjalne laboratoria, takie jak nasze, dysponują sterylnymi warunkami, profesjonalną wiedzą i narzędziami. W przeciwnym razie możesz tylko pogorszyć sytuację i trwale utracić dane z nośnika.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy specjalistów?

Oddając dysk do naszego profesjonalnego serwisu, będziesz mieć pewność, że:

Istnieje znacznie większe prawdopodobieństwo sukcesu.

Nasz warsztat ma dostęp do najnowszych technologii i narzędzi umożliwiających skuteczne odzyskanie danych.

Odzyskiwanie danych nie powinno trwać dłużej niż kilka dni.

Proces przywracania plików przebiegnie szybko i sprawnie.

Żadna osoba spoza laboratorium nie będzie miała dostępu do Twoich danych zawartych na dysku.

Usługi wykonywane przez nasz profesjonalny warsztat są objęte gwarancją bezpieczeństwa.

Nasz serwis jest w stanie dostarczyć odpowiednie części zamienne, ponieważ mamy duże zaplecze magazynowe.

Naprawa zostanie wykonana z użyciem odpowiednich komponentów.

Podpowiemy jak uniknąć podobnych awarii w przyszłości.

Pomożemy Ci nie tylko z samą naprawą, serwisem i odzyskaniem danych.

76% naszych Klientów zgłasza się do nas z dyskiem twardym.

Dlatego odzyskiwanie danych z dysku a uszkodzone głowice nie stanowią dla nas żadnego problemu.

Istotnym powodem, dla którego warto oddać dysk do specjalistów jest fakt, że specjalistyczne laboratoria, jak nasze, posiadają komory laminarne, które zapewniają sterylne warunki pracy. Taka komora wyposażona jest w lampę ultrafioletową, którą włącza się przed pracą, aby dodatkowo wyjałowić wnętrze. Z kolei filtry HEPA usuwają wszelkie zanieczyszczenia, w tym pył i kurzy, który może uszkodzić dysk, jeśli dostanie się do środka.

Odzyskiwanie danych z dysku a uszkodzone głowice. Podsumowanie

Jeżeli z Twojego dysku wydobywają się dziwne dźwięki i nie jesteś w stanie przenieść zapisanych na nim danych, to warto skorzystać z pomocy naszego serwisu. W ten sposób nie tylko przywrócisz swoje pliki, jakie znajdowały się na dysku twardym, ale także ustrzeżesz się przed ich całkowitym usunięciem.

Korzystając z pomocy profesjonalnego laboratorium zajmującego się odzyskiwaniem danych z dysków twardych, znacząco zwiększasz prawdopodobieństwo powodzenia całej naprawy. Twoje dane podczas procesu przywracania będą cały czas zabezpieczone i wrócą do Ciebie już po kilku dniach.

Najlepiej będzie jeśli przekonasz się sam! Skorzystaj z bezpłatnej diagnozy, na podstawie której dopasujemy odpowiednią metodę działania i wycenimy usługę.

[Tutaj] znajdziesz listę naszych partnerów. Na chwilę obecną znajdziesz nas w: Warszawie, Kłodzku, Rzeszowie, Nowym Targu, Opolu, Krakowie, Chrzanowie, Katowicach, Gdańsku, Gdyni, Wrocławiu i Piasecznie.

Dla Twojej wygody oferujemy również bezpłatnego kuriera, który odbierze Twoją przesyłkę, skąd tylko chcesz. – Zamów kuriera tutaj.

1 wzmianka o “Odzyskiwanie danych z dysku a uszkodzone głowice – czy to możliwe?”

  1. Pingback: Odzyskiwanie danych z dysku HDD - FORTIS Recovery

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *