Jak odzyskać skasowane zdjęcia?

W dzisiejszych czasach większość osób przechowuje swoje zdjęcia na różnego rodzaju przenośnych nośnikach pamięci, np. na kartach SD czy dyskach zewnętrznych, telefonie lub po prostu na komputerze. Nic w tym dziwnego. Jest to bardzo wygodny sposób na „magazynowanie” wspomnień. Umożliwia on również szybki dostęp do zapisanych plików oraz wygodne ich przeglądanie. Niekiedy zdarzają się jednak sytuacje, w których zapisane zdjęcia ulegają nieprzewidzianemu usunięciu. Sprzęt służący ich przechowywaniu może także ulec uszkodzeniu. Co należy zrobić w takim momencie? Przede wszystkim zachować spokój. Nawet jeśli usunięciu uległa jedyna kopia bardzo ważnych dla nas zdjęć. W takiej sytuacji najlepiej zdać się na profesjonalną pomoc specjalistów. Wszystko, co musisz wiedzieć na ten temat znajdziesz poniżej. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Jak odzyskać skasowane zdjęcia z telefonu?

Coraz nowsze telefony pojawiające się na rynku charakteryzują się większą pamięcią. Wszystko po to, aby możliwe było przechowywanie na nich jak największej ilości różnego rodzaju plików (najczęściej są to zdjęcia). Co zrobić, gdy z naszego telefonu znikną zdjęcia? Często zdarza się tak, że zdjęcia zostają przez nas usunięte zupełnie przez przypadek. Wówczas w pierwszej kolejności należy sprawdzić, czy usunięte zdjęcia nie zostały przeniesione do kosza.

Kiedyś zdjęcia robiło się aparatem, więc głównym zagrożeniem było prześwietlenie lub zgubienie kliszy. Teraz większość zdjęć prawdopodobnie przetrzymujesz i robisz swoim telefonem. Często to właśnie na telefonie znajdują się jedyne pamiątki z Twoich zagranicznych podróży.

Jeżeli zdjęcia będą się tam znajdować, można je wtedy bez problemu przywrócić. Jeśli jednak w naszym telefonie nie ma wbudowanej obsługi kosza lub czas przechowywania zdjęć w tym miejscu minął, wówczas należy podjąć inne kroki. Na szczęście po każdym pliku w pamięci pozostaje ślad, dlatego też istnieje spora szansa na jego odzyskanie. Przed przystąpieniem do konkretnych działań warto również zastanowić się, czy mamy jakiś backup w chmurze. Przykładową galerią, która oferuje automatyczną kopię zapasową na dysku Google jest między innymi galeria Zdjęcia Google. Metody odzyskiwania zdjęć z telefonu różnią się w zależności od tego, gdzie znajdowały się pliki (na karcie pamięci czy w telefonie). Jeśli chodzi o utracone zdjęcia z karty pamięci w telefonie, warto sformatować kartę, gdyż bardzo często można właśnie w ten sposób odzyskać usunięte pliki.

Trzeba również zaznaczyć, że w przypadku utracenia jakichkolwiek danych z telefonu, najlepszym posunięciem będzie zaprzestanie korzystania z tego urządzenia. Nadpisanych danych nie da się bowiem odzyskać. W sytuacji usunięcia zdjęć z telefonu najlepszym rozwiązaniem będzie przekazanie urządzenia w ręce naszych specjalistów w FORTIS Recovery, którzy dysponują specjalnym sprzętem oraz doświadczeniem niezbędnym do odzyskiwania danych. Działania na własną rękę mogą bowiem jedynie przynieść więcej szkód niż korzyści.

Przechowywanie zdjęć na dysku

Przechowywanie zdjęć na dysku komputera jest bardzo popularne. Dużym plusem jest wygoda w przeglądaniu oraz edytowaniu tego typu plików. Jednak czy takie przechowywanie jest mądrym posunięciem? Często zdarza się, że urządzenie to ulega awarii. Wówczas zagrożone jest również bezpieczeństwo naszych plików. Jednak nie ma co martwić się na zapas. W takim przypadku także możliwe jest na szczęście odzyskanie danych. Podobnie, jak w sytuacji, gdy nasze zdjęcia zostaną zupełnie przypadkowo usunięte. Jak odzyskać skasowane zdjęcia? Przeczytacie o tym w poniższym akapicie.

Jak przywrócić usunięte zdjęcia z dysku?

Bardzo podobnie (jak w przypadku telefonu) wygląda sytuacja w przypadku usunięcia zdjęć z dysku. Jeżeli zostały one usunięte za pomocą klawisza Delete lub prawego klawisza myszy, wówczas można odzyskać je w bardzo szybki sposób. Jak? Wystarczy jedynie odszukać je Koszu i przywrócić na swoje miejsce. W sytuacji „trwałego” usunięcia zdjęć sytuacja jest znacznie bardziej skomplikowana (chodzi tutaj o usunięcie pliku za pomocą skrótu Shift + Delete lub poprzez formatowanie dysku). Jednak nie oznacza to, że nie można nic na to poradzić. Najlepszą drogą do odzyskania tak usuniętych zdjęć jest skorzystanie z profesjonalnej pomocy specjalistów w tej branży.

Istnieje wiele przypadków, w których możesz stracić zdjęcia, które masz zapisane na komputerze, a najczęstszym przypadkiem jest ich skasowanie.

Wygodnym sposobem przechowywania danych jest również użytkowanie dysku zewnętrznego. Jest to niewielki sprzęt, który nie wymaga konfiguracji. Wystarczy jedynie podłączyć go do portu USB w komputerze oraz zgrać pliki (np. zdjęcia). W przypadku usunięcia tych plików z dysku lub jego uszkodzenia również możliwe jest ich odzyskanie.

Jak odzyskać zdjęcia z karty SD?

Karty pamięci są urządzeniami, które służą do zapisywania różnego rodzaju danych (przede wszystkim zdjęć). Znajdują one zastosowanie nie tylko w telefonach, ale również tabletach oraz aparatach fotograficznych. Zasada działania karty pamięci opiera się na technologii flash. Na rynku dostępnych jest obecnie wiele rodzajów tego typu urządzeń. Największą popularnością cieszą się karty pamięci SD oraz microSD.

Ze względu na ich częste użytkowanie bardzo powszechnym problemem jest konieczność odzyskania usuniętych zdjęć. Dla większości użytkowników urządzeń elektronicznych utrata zdjęć to bowiem istna tragedia. Zwłaszcza, jeśli nie posiadają oni żadnych kopii tych zdjęć. Niektórzy w takiej sytuacji próbują na własną rękę odzyskać utracone pliki. Zwykle do tego celu wykorzystują oni programy do odzyskiwania danych powszechnie dostępne w Internecie. Tego typu eksperymenty prowadzone na własną rękę mogą jednak nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Co gorsza, w ten sposób możemy już bezpowrotnie utracić ważne dla nas zdjęcia. Wciąż wracamy do głównego tematu artykułu: jak odzyskać skasowane zdjęcia?

Odzyskiwanie danych z kart pamięci bardzo często bywa bowiem dość problematyczne. Wymaga również specjalistycznej wiedzy. Dlatego też zdecydowanie lepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie skontaktowanie się ze specjalistami na co dzień zajmującymi się odzyskiwaniem danych z różnego rodzaju nośników pamięci. Tym sposobem z pewnością bardzo szybko odzyskamy ważne dla nas zdjęcia. Dodatkowo nasz portfel na pewno bardzo nie ucierpi, gdyż tego typu usługi nie są drogie. Warto również wspomnieć, że odzyskanie zdjęć z karty pamięci jest możliwe nie tylko w przypadku ich usunięcia, ale także w sytuacji, gdy karta zostanie uszkodzona. I pamiętaj, że specjaliści od odzyskiwania danych są w stanie pomóc nawet w najbardziej beznadziejnej sytuacji.

Profesjonalne odzyskiwanie danych

Jak odzyskać skasowane zdjęcia? Tak jak już wyżej wspomnieliśmy, nie warto próbować własnych sił w ich przywracaniu. Szkoda bowiem marnować czas, zwłaszcza, że może to przynieść więcej szkód niż korzyści. Na szczęście możesz skorzystać usługi z zakresu profesjonalnego odzyskiwania danych w FORTIS Recovery.

Nasi pracownicy doskonale zdają sobie sprawę, jak dużym problemem może być utrata danych znajdujących się na różnego rodzaju nośników. Dlatego też dokładamy wszelkich starań, aby w szybki sposób przywrócić te dane. Naszą dodatkową zaletą jest również fakt, że obsługujemy klientów na terenie całej Polski. Jeśli potrzebujesz pilnej pomocy w odzyskaniu ważnych dla Ciebie zdjęć, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą!

Najlepiej będzie jeśli przekonasz się sam! Skorzystaj z bezpłatnej diagnozy, na podstawie której dopasujemy odpowiednią metodę działania i wycenimy usługę.

[Tutaj] znajdziesz listę naszych partnerów. Na chwilę obecną znajdziesz nas w: Warszawie, Kłodzku, Rzeszowie, Nowym Targu, Opolu, Krakowie, Chrzanowie i Katowicach.

Dla Twojej wygody oferujemy również bezpłatnego kuriera, który odbierze Twoją przesyłkę, skąd tylko chcesz. – Zamów kuriera tutaj.

2 wzmianki o “Jak odzyskać skasowane zdjęcia?”

  1. Pingback: Odzyskiwanie danych z dysku HDD - FORTIS Recovery

  2. Pingback: Odzysk danych z telefonu. Kompendium wiedzy - FORTIS Recovery

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *