Jak odzyskać dane i odblokować telefon bez hasła fizycznej blokady?

Czy konto Google pomaga odblokować telefon bez hasła fizycznej blokady?

Blokada wzorem, hasłem lub PINem pozwala w prosty sposób zabezpieczyć telefon przed dostępem osób niepowołanych. Przynajmniej po to ją wymyślono. Niestety, wystarczy być zapominalskim, żeby Twój własny telefon uznał Cię za intruza. Jak przekonać go, że się myli i czy konto Google wystarczy, by odzyskać dane?

Czy konto Google wystarczy, aby odblokować telefon?

Konto Google to wirtualne must have każdego użytkownika telefonu z Androidem. Wystarczy odrobina Internetu, a smartfon w Twoich rękach zaczyna uparcie twierdzić, że wszystkie drogi prowadzą do Doliny Krzemowej i Mountain Valley. Jeśli nie masz konta Google, Twój telefon zrobi wiele, żebyś zechciał je mieć. Łącznie z obietnicą, że jest to jedyny sposób, abyś miał nad nim trochę władzy.

Co więcej, czasem ma rację. Powiązanie telefonu z kontem Google bywa przydatne, jeśli musisz zrobić coś, w czym internetowy gigant jest naprawdę niezły. Niestety, nie jest to odzyskiwanie danych, a wyszukiwanie. Telefon z Androidem można z poziomu konta Google:

 • zlokalizować,
 • zablokować,
 • zrestartować do ustawień fabrycznych.

Zmiany hasła blokady telefonu, której może potrzebować zapominalski właściciel urządzenia, konto Google obecnie nie oferuje. Pozwala tylko zdalnie nałożyć już istniejące hasło lub usunąć je całkowicie. To drugie w pakiecie ze wszystkimi innymi danymi, bo tak zadziała opcja restartu do ustawień fabrycznych. Przydatna, jeśli nie chcesz, aby Twoje dane były niedostępne dla złodzieja lub znalazcy, ale nie jest dobrym pomysłem, jeśli telefon i tak fizycznie masz w zasięgu ręki.

Jak odzyskać dane z telefonu przywróconego do ustawień fabrycznych?

Szczególnie, że restart w ramach konta Google nie zawsze działa idealnie. Odzyskiwanie danych z telefonu zrestartowanego do ustawień fabrycznych przy użyciu konta Google częściej kończy się powodzeniem, niż ta sama czynność z urządzenia, które dostało fizyczną dyspozycję przywrócenia stanu startowego. Wystarczy, że ekstrakcja danych z telefonu będzie wykonywana w profesjonalnym laboratorium odzyskiwania danych, takim jak FORTIS Recovery.

Nie musisz nam wierzyć na słowo, ani wiele ryzykować. Diagnostykę oferujemy gratis i bez zobowiązań. Jedyne, co musisz, to dostarczyć nam swój telefon zrestartowany do ustawień fabrycznych. Gwarantujemy, że będziemy dużo mniej zagadkowi, niż support Google:

„Ważne: jeśli po wymazaniu danych znajdziesz telefon, prawdopodobnie będziesz potrzebować hasła do konta Google, aby z niego korzystać.”

SUPPORT GOOGLE

Dlaczego restart do ustawień fabrycznych przy pomocy Google pozostaje twardym restartem, skoro urządzenie może nadal mieć dane konta, z którym jest powiązane? Nas także to bardzo zastanawia. Szczególnie że trwałe usunięcie danych z telefonu zawsze wykonujemy metodami, które nie pozostawiają choćby bita. Po takim procesie odzyskiwanie danych jest niemożliwe i chętnie przyznajemy, że nawet my nie damy rady. Wskazówki i propozycje rozwiązania zagadki możesz zaproponować osobiście lub przesłać kurierem. Najlepiej w towarzystwie urządzenia z danymi, które mają zostać usunięte.

Czy Android Device Manager to dobry sposób, aby odblokować telefon bez hasła?

Choć skuteczne usuwanie danych przez Google zawsze pozostawiało wiele do życzenia, to kalifornijski gigant bardzo długo pomagał odblokować telefon bez użycia hasła. W tym celu bardzo dobrze sprawdzała się funkcja Android Device Manager. Aby z niej skorzystać, nie trzeba nawet orientować się w menu konta Google. Jest ona dostępna jako darmowa aplikacja webowa i mobilna.

Ogromnym jej plusem jest brak permanentnego powiązana z kontem Google urządzenia, na którym jest używana. Ma bowiem pozwalać na odszukanie zgubionego lub skradzionego telefonu i zarządzać nim adekwatnie do takich sytuacji. Jedyna weryfikacja, jakiej potrzebujesz, to podanie hasła do powiązanego z telefonem konta Gmail. Jeśli jest prawidłowe, na pulpicie zobaczysz wszystkie urządzenia, które Google uznaje za Twoje.

Niestety, sprawdzając zablokowany telefon w Android Device Manager możesz sprawdzić gdzie i kiedy ostatnio widział go GPS. Dowiesz się także, jaki jest poziom naładowania baterii, a nawet wymusisz sygnał dźwiękowy i umieścisz na wyświetlaczu telefonu wiadomość dla znalazcy. Upewnienie się, że telefon jest zablokowany to także tylko kliknięcie. Obecnie wiele więcej nie zdziałasz, ale do niedawna funkcja zdalnej blokady przydawała się zapominalskim, którzy chcieli odblokować telefon bez hasła.

Można było bowiem zablokować telefon przy pomocy zupełnie nowego kodu alfanumerycznego. W efekcie odblokować telefon bez hasła pierwotnego mógł w Android Device Manager każdy, kto zna swoje dane logowania do poczty Gmail. Szybko, prosto i bez uszczerbku dla danych. Niestety, tej funkcji obecnie nie ma i porady dotyczące tego jak odblokować telefon z Androidem przy pomocy usług Google nie są aktualne. Czy w przyszłości się to zmieni, zależy od decyzji w Silicon Valley.

Jak odblokować telefon bez hasła?

Rozwiązania w przypadku zablokowanego telefonu i braku hasła masz trzy.

1.  Odblokować telefon zdalnie może producent urządzenia.

Do Twojego telefonu dostęp może mieć nie tylko Google, ale także producent urządzenia. Jeśli masz u niego aktywne konto, to możesz spodziewać się, że jakieś możliwości zdalnego zarządzania masz dostępne. Niestety, wiele zależy od konkretnej marki i możesz spotkać się z różnym skomplikowaniem czynności.

2.  Wykonanie kopii danych i restart do ustawień fabrycznych.

Rozwiązanie stanowiące półśrodek i dostępne użytkownikom, którzy są pewni, że są w stanie prawidłowo wykonać kopię danych z telefonu. Alternatywnie możesz na koncie Google zatwierdzić zapisywanie kontaktów i po przywróceniu ustawień fabrycznych skonfigurować z nim urządzenie. Pełne przywrócenie danych przy nowej konfiguracji ma prawo się nie powieść.

3.  Odblokować telefon możesz profesjonalnie w laboratorium odzyskiwania danych

Najprostsze i najbezpieczniejsze rozwiązanie problemu zablokowanego telefonu. Dostępne niezależnie od marki oraz dodatkowych problemów z urządzeniem. Zdjąć lub ominąć blokadę fizyczną można nawet w przypadku telefonu uszkodzonego mechanicznie oraz zaszyfrowanego. Wystarczy, że zajmie się tym nasze laboratorium odzyskiwania danych.

Jak odblokować telefon i odzyskać dane w FORTIS Recovery?

W naszym Laboratorium odczyt kodu blokady w telefonach i dostęp do urządzenia bez utraty danych, JEST MOŻLIWY! Jesteśmy w stanie odblokować telefon każdej marki działający na systemie operacyjnym Android, a w przypadku kiedy nie będzie to możliwe – odzyskamy wszystkie Twoje dane, które znajdują się w pamięci telefonu. Bez różnicy czy jest to stary Samsung działający na systemie operacyjnym Android 5.1 czy najnowszy Huawei działający na Androidzie 10.

Przekonaj się sam! Skorzystaj z bezpłatnej diagnozy, na podstawie której dopasujemy algorytm odpowiedni do Twojej wersji oprogramowania i wycenimy usługę.

[Tutaj] znajdziesz listę naszych partnerów. Na chwilę obecną znajdziesz nas w: Warszawie, Kłodzku, Rzeszowie, Grajewie.

Dla Twojej wygody oferujemy również bezpłatnego kuriera, który odbierze Twoją przesyłkę skąd tylko chcesz. – Zamów kuriera tutaj.

4 thoughts on “Jak odzyskać dane i odblokować telefon bez hasła fizycznej blokady?”

 1. Pingback: Jak odzyskujemy dane z telefonów komórkowych? | FORTIS Recovery

 2. Pingback: Czy usunięcie blokady ekranu Android jest możliwe? | FORTIS Recovery

 3. Dzień dobry
  Zmieniłam symbol blokady telefonu Samsung s10 plus i nie potrafię identycznie niestety odtworzyć. Czy jest możliwość odzyskania dostępu do telefonu bez utraty danych? W trakcie zmiany blokady zrobiłam screena, więc ewentualnie odzyskanie ostatniego zdjęcia – zrzutu ekranu- z telefonu wystarczy. Mam też dostęp do konta googla
  Pozdrawiam
  Katarzyna Więckowska

  1. Dzień dobry Pani Katarzyno, jak najbardziej istnieje możliwość odblokowania telefonu bez utraty danych. Więcej informacji przesłałam Pani w wiadomości mailowej. Pozdrawiam serdecznie, FORTIS Recovery

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *