Jak usunąć blokadę ektranu wzorem?

W FORTIS Recovery zajmujemy się profesjonalnym usuwaniem blokady ekranu wzorem.

Obecnie na telefonach przechowujemy wiele różnego rodzaju danych. Bardzo często chcemy je zwyczajnie chronić przed innymi ludźmi. Przykładem może być dostęp do aplikacji mobilnej banku. Dlatego też dla naszego bezpieczeństwa należy wybrać odpowiednią metodę blokady telefonu. Która z nich będzie najlepsza? Jak usunąć blokadę ekranu wzorem? Czy usunięcie blokady jest bezpieczne? Wszystkiego na ten temat dowiecie się z poniższego tekstu. Zapraszamy do lektury.

0
LAT DOŚWIADCZENIA
0 +
ODBLOKOWANYCH TELEFONÓW MIESIĘCZNIE
0 %
ZADOWOLONYCH KLIENTÓW

Rodzaje blokady telefonu

Tak, jak już wyżej wspomnieliśmy, istnieje kilka rodzajów blokady telefonu. Wśród nich wyróżniamy między innymi:

PIN

Kod PIN składa się zazwyczaj z 4 lub 6 cyfr. Przy jego ustalaniu warto jednak unikać banalnych kombinacji typu: 1234, gdyż wraz z ich ustawieniem maleje skuteczność tego rodzaju blokady. Jednak nawet całkiem przypadkowy ciąg cyfr może okazać się niewystarczającym zabezpieczeniem. Przykładowo w telefonach z systemem Android w wersji 5.x odkryto sposób na uzyskanie pełnego dostępu bez konieczności wpisywania hasła. Wystarczyło uruchomić aplikację aparat, a następnie na ekranie połączenia alarmowego wpisać bardzo długi ciąg znaków. Powodowało to zawieszenie urządzenia oraz uzyskanie dostępu.

WZÓR GRAFICZNY

Metoda ta polega na narysowaniu palcem na ekranie ustalonego wcześniej wzoru na wydzielonym polu, które składa się z dziewięciu punktów. Ustalony wzór powinien mieć długość od 4 do 9 punktów. Pozwala ona na uzyskanie 150 milionów różnych kombinacji. Anonimowe badania wskazują jednak na to, że niemal co czwarty smartfon chroniony jest jednym z 15 najbardziej popularnych wzorów. Złamanie tego rodzaju zabezpieczenia jest więc stosunkowo proste.

WIELOZNAKOWE HASŁO

Które składać się może z małych i wielkich liter, cyfr oraz znaków specjalnych. Wieloznakowe hasło to jedna z bezpieczniejszych metod blokady telefonu. Przy jego ustalaniu warto jednak unikać schematów zawierających imiona lub daty urodzin bliskich osób.

ODCISK PALCA

Skaner odcisków palców znajduje się obecnie już w niemal każdym nowym modelu smartfonów. Jego zadaniem jest identyfikacja użytkownika na podstawie unikalnego układu grzbietów oraz bruzd na opuszku palca. Sposób blokady telefonu z wykorzystaniem takiego skanera wydaje się być najbezpieczniejszy. Każdy człowiek na świecie posiada bowiem niepowtarzalny układ linii papilarnych. Okazuje się jednak, że metoda ta nie daje stuprocentowego bezpieczeństwa. W 2014 roku hakerzy odtworzyli bowiem działający odcisk palca niemieckiego ministra obrony jedynie na podstawie zdjęcia, które zostało opublikowane w Internecie.

SKAN TĘCZÓWKI

Ta metoda blokady podobna jest do sposobu wykorzystującego odcisk palca. Tęczówka ludzkiego oka również posiada bowiem unikalny układ. W metodzie tej wykorzystywany jest specjalny moduł oraz dioda, które umożliwiają skanowanie tęczówki oka.

ZDJĘCIE TWARZY

Metoda ta polega na skanowaniu twarzy użytkownika. Niestety w niektórych modelach do odblokowania telefonu wystarczy jedynie zdjęcie jego posiadacza. Sprawia to, że metoda ta nie jest uznawana za bezpieczną. Dlatego też niewielu użytkowników z niej korzysta.

Jak widać, smartfony mogą być wyposażone w wiele rodzajów zabezpieczeń. Zarówno wymagających podania hasła dostępu w różnej postaci, jak i danych biometrycznych, które identyfikują konkretnego użytkownika.

Przywrócenie ustawień fabrycznych, a bezpowrotna utrata danych

Istnieć może kilka przypadków, w których zastosowane hasło do telefonu przysparza problemu w dostępie do danych. Najczęściej zapominamy kodu pin lub bardziej skomplikowanego wzoru, ale również awaria wyświetlacza może spowodować brak możliwości wprowadzenia odpowiedniego klucza. Taki problem można rozwiązać na kilka sposobów. Nie z każdym jednak poradzimy sobie sami.

Najprostszym rozwiązaniem jest przywrócenie telefonu do ustawień fabrycznych. Wówczas oprogramowanie i pamięć smartfona zostaje wyzerowana, a nasz telefon programowo będzie jak nowy. Z telefonu zdjęte zostają również wszystkie blokady. Niestety to rozwiązanie jest odpowiednie tylko wtedy, kiedy w pamięci telefonu nie są zapisane jedyne kopie ważnych dla nas plików.

Jak usunąć blokadę ekranu wzorem?

Na szczęście nie zawsze konieczne jest usuwanie danych. Usunięcie blokady telefonu wykonuje się na wiele sposobów. W zależności od sytuacji, która spowodowała taką konieczność, dobrana powinna zostać odpowiednia metoda. Jeżeli brak możliwości odblokowania telefonu wynika z awarii wyświetlacza, wówczas wystarczające może okazać się podłączenie przewodem OTG myszki komputerowej. Na ekranie pojawi się wskaźnik jak na zwykłym komputerze. Umożliwia to wprowadzenie klucza zabezpieczającego. Następnie najlepiej usunąć zabezpieczenie ekranu blokady do czasu naprawy awarii.

Drugim sposobem jest sprawdzenie, czy producent urządzenia pozwala na odblokowanie poprzez serwis abonencki. Kiedyś każdy użytkownik smartfona z Androidem mógł wykorzystując konto Google i zdalnie zdjąć blokadę telefonu. Aktualnie z takiej możliwości skorzystać mogą między innymi właściciele urządzeń marki Samsung, Huawei, LG.

Czy warto zwrócić się do profesjonalisty celem usunięcia blokady ekranu?

Każdy użytkownik telefonu może wykorzystać omówione metody. Jednak nie zawsze możemy poradzić sobie sami. Jeżeli powyższe metody zawiodły konieczna będzie pomoc specjalisty. Istnieje kilka metod, które nie są dostępne dla każdego, ale pozwalają uzyskać bardzo dobre efekty. Pierwszą z nich jest wykorzystanie UFED Touch Ultimate. Jest to specjalistyczne narzędzie, do którego podłączany jest telefon. Jest to nowoczesna metoda wykorzystywana w kryminalistyce oraz do odzyskiwania danych. Standardowo pozwala na ominięcie blokady telefonów pracujących na systemie Android. Metoda ta jest całkowicie bezinwazyjna.

Jeżeli wszystko inne zawiedzie, w warunkach laboratoryjnych możliwe jest usunięcie blokady poprzez ingerencję w elektronikę. Odpowiednio wywołane bardzo krótkie spięcie w obwodzie płyty głównej pozwala odczytać z pamięci telefonu kod zabezpieczający. Odczyt danych z pamięci i ich interpretacja jest procesem skomplikowanym, ale dającym dobre rezultaty. Dokładnie o metodach usunięcia blokady ekranu można przeczytać w tym artykule. Jedyne co tracimy w tym procesie to gwarancja. Jednak często utrata danych może być o wiele bardziej bolesną stratą.

Czy usunięcie blokady jest bezpieczne?

Wszystkie powyżej opisane metody są bezpieczne dla telefonu oraz Twoich danych. Jednak tylko zdalne odblokowanie i przywrócenie do ustawień fabrycznych zaleca się wykonywać na własną rękę. Każda większa ingerencja powinna zostać wykonana przez wykwalifikowany personel w odpowiednich warunkach.  Wtedy nawet po ingerencji w elektronikę nie odczujemy żadnej różnicy w użytkowaniu telefonu. W razie problemów skontaktuj się z nami – chętnie pomożemy!

Jak usunąć blokadę ekranu wzorem w FORTIS Recovery?

Najlepiej będzie jeśli przekonasz się sam! Skorzystaj z bezpłatnej diagnozy, na podstawie której dopasujemy odpowiednią metodę działania i wycenimy usługę.

0
LAT DOŚWIADCZENIA
0 +
ODBLOKOWANYCH TELEFONÓW MIESIĘCZNIE
0 %
ZADOWOLONYCH KLIENTÓW
Masz dwie możliwości!

Udaj się do jednego z naszych oddziałów i porozmawiaj ze specjalistą

Wypełnij krótki formularz, a kurier odbierze od Ciebie urządzenie!

3 wzmianki o “Jak usunąć blokadę ekranu wzorem?”

  1. Pingback: Odzysk danych z telefonu. Kompendium wiedzy – FORTIS Recovery

    1. Dzień dobry, możemy sprawdzić czy da się zdjąć blokadę ekranu bez utraty danych. Zapraszamy serdecznie, diagnoza jest bezpłatna i nie wpływa na zawartość pamięci telefonu – zapraszamy serdecznie, wtedy będziemy mogli także dokładnie wycenić usługę. Mogę także zamówić bezpłatnego kuriera po odbiór nośnika. Proszę o kontakt pod numerem 605882883 lub mail na adres biuro@fortisrecover.pl. Pozdrawiam, zespół FORTIS Recovery

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *