Uszkodzona płyta główna – jak odzyskać dane z telefonu?

Niemal każdy korzysta ze smartfona, aby być w kontakcie z bliskimi, pracodawcą czy klientami, a to natomiast niesie ze sobą pewne zagrożenia. Jednym z nich może być oczywiście uszkodzenie telefonu komórkowego poprzez chwilową nieostrożność. Jeśli wypadek był poważny, na pierwszy rzut oka może się wydawać, że nic nie da się już zrobić. Prawdopodobnie przywrócenie telefonu do swojej pierwotnej formy nie będzie już możliwe, ale istnieje szansa na odzyskanie danych z kości pamięci. Uszkodzona płyta główna – odzyskanie danych jest możliwe!

Zanim stanie się najgorsze

Zakładając, że do uszkodzenia jeszcze nie doszło, warto wykonać kilka kroków, które pomogą przejść przez trudny etap odzyskiwania danych w sposób bezproblemowy. Można dzięki temu uniknąć niepotrzebnego stresu wywołanego utraconymi kontaktami, wrażliwymi danymi lub ważnymi zdjęciami o wartości sentymentalnej. Na co więc warto zwrócić uwagę?

W pierwszej kolejności należy zadbać o kopię zapasową danych, czyli przenoszenie plików na bieżąco na stacjonarny dysk. Może to zaoszczędzić nie tylko problemów, ale również przestrzeni w telefonie. Plusem takiego zabiegu jest też to, że wpłynie on na sprawność urządzenia, dzięki czemu wiele operacji przebiegać będzie szybciej. I chociaż przesyłanie plików ze smartfona na laptopa czy komputer może być upierdliwe, to jest w pełni darmowe i maksymalnie skuteczne.

Chmury danych

Kolejnym krokiem i zarazem alternatywą dla bezpośredniego transferu danych za pomocą kabla USB, jest synchronizacja danych w chmurze. Decydując się na uruchomienie tego typu funkcji, ma się pewność, że dane będą w czasie rzeczywistym transferowane bezpośrednio na konto dysponujące wspomnianą usługą. Niestety darmowe chmury mają ograniczenia, nie mniej można je obejść za odpowiednią opłatą.

Do dyspozycji jest obecnie szereg usługodawców, takich jak iCloud dla użytkowników Apple czy Google One. Ta druga opcja w darmowej ofercie ma 15GB przestrzeni dyskowej. Inne popularne serwisy oferujące przechowywanie kopii zapasowej w chmurze to:

 • Box;
 • Dropbox;
 • IBARD;
 • Sync;
 • Cloud Backup;
 • Degoo Cloud;
 • MediaFire.com;
 • Chomikuj.pl.

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że taki zabieg, jakim jest tworzenie kopii zapasowej, prędzej czy później zawsze się przydaje. Smartfony potrafią zepsuć się w najmniej odpowiednich momentach. Niejednokrotnie z pozoru niegroźne uderzenie może prowadzić do uszkodzenia płyty głównej. Wtedy odzyskanie danych wymaga o wiele bardziej zaawansowanych kroków.

Uszkodzona płyta główna – smartfon nie nadaje się do użytku. I co dalej?

Całkowite zniszczenie telefonu, więc uszkodzenie nie tylko szybki, ale również płyty głównej, to częsty scenariusz. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że próba naprawy takiego urządzenia przyniesie ze sobą spore koszty i często wychodzi drożej niż kupno nowego. Czy jednak taki sprzęt nadaje się już tylko do wyrzucenia i wraz z nim przepadają wszystkie dane? Na szczęście okazuje się, że istnieją metody, które pomogą odzyskać pliki zapisane w pamięci telefonu. Bez odpowiedniego zaplecza technologicznego nie można jednak zrobić tego samodzielnie – w takim wypadku warto skontaktować się z naszą firmą.

Nasz profesjonalny serwis jest w stanie odzyskać dane z telefonu z uszkodzoną płytą główną – eksperci mogą nawet wyciągnąć pliki z bardzo pokiereszowanej kości. Aby było to możliwe, trzeba skorzystać ze specjalistycznego oprogramowania i narzędzi – wszystkie łatwo dostępne programy na nic się tu nie zdadzą.  W chwili, gdy dochodzi do uszkodzenia płyty głównej, próba odzyskania danych za pomocą kabli i przejściówek jest po prostu niemożliwa. W takiej sytuacji profesjonalna znajomość zagadnień dotyczących urządzeń elektronicznych jest czymś koniecznym. Bez tego można co najwyżej rozebrać telefon na czynniki pierwsze, a to natomiast nie rozwiąże problemu.

Odzyskiwanie danych z telefonu – uszkodzona płyta główna w FORTIS Recovery

Jesteśmy serwisem zajmującym się profesjonalnym odzyskiwaniem danych z uszkodzonych telefonów komórkowych i dysponujemy technologią, która nie tylko umożliwia przeprowadzenie całego procesu, ale też znacznie go przyspiesza. Oddając smartfon w nasze profesjonalistów, ma się pewność, że wszystko, co było zapisane na kościach pamięci, zostanie odzyskane, nawet w przypadku uszkodzonej płyty głównej.

Najlepiej będzie jeśli przekonasz się sam! Skorzystaj z bezpłatnej diagnozy, na podstawie której dopasujemy odpowiednią metodę działania i wycenimy usługę.

[Tutaj] znajdziesz listę naszych partnerów. Na chwilę obecną znajdziesz nas w: Warszawie, Kłodzku, Rzeszowie, Nowym Targu, Opolu, Krakowie, Chrzanowie, Gdańsku, Gdyni i Katowicach.

Dla Twojej wygody oferujemy również bezpłatnego kuriera, który odbierze Twoją przesyłkę, skąd tylko chcesz. – Zamów kuriera tutaj.

9 wzmianek o “Uszkodzona płyta główna – jak odzyskać dane z telefonu?”

 1. dzien dobry. pacjent samsung s10+

  wstepna diagnoza nie dochodzi zasilanie ? uwalony modul zasilania czy cos takiego… ile kosztuje u was odzyskanie danych z pamieci telefonu?

  1. Dzień dobry, diagnoza jest bezpłatna – zapraszamy serdecznie, wtedy będziemy mogli także dokładnie wycenić usługę. Mogę także zamówić bezpłatnego kuriera po odbiór nośnika. Proszę o kontakt pod numerem 605882883 lub mail na adres biuro@fortisrecover.pl. Pozdrawiam serdecznie, zespół FORTIS Recovery

  2. Dzień dobry, diagnoza jest bezpłatna – zapraszamy serdecznie, wtedy będziemy mogli także dokładnie wycenić usługę. Jeśli trzeba będzie odzyskiwać dane to koszt takiej usługi rozpoczyna się od 500zł. Mogę także zamówić bezpłatnego kuriera po odbiór nośnika. Proszę o kontakt pod numerem 605882883 lub mail na adres biuro@fortisrecover.pl. Pozdrawiam serdecznie, zespół FORTIS Recovery

 2. Pacjent na imię ma Huawei 10 mate lite nie ma zasilania sprawdzone złącze ładowania prawdopodobnie płyta główna po wstępnej diagnozie chciałbym odzyskać dane z pamięci i numery tel zapisane w telefonie jak to wygląda cenowo

  1. Dzień dobry, diagnoza jest bezpłatna – zapraszamy serdecznie, wtedy będziemy mogli także dokładnie wycenić usługę. Mogę także zamówić bezpłatnego kuriera po odbiór nośnika. Proszę o kontakt pod numerem 605882883 lub mail na adres biuro@fortisrecover.pl. Pozdrawiam serdecznie, zespół FORTIS Recovery

  1. Dzień dobry, dziękuję za zainteresowanie naszymi usługami. Realizowaliśmy wielokrotnie takie zlecenia – odzyskiwanie danych z uszkodzonej płyty głównej – z powodzeniem. Ze względu na to, iż każdy przypadek jest inny, proces odzyskiwania danych rozpoczynamy od wykonania ekspertyzy. Na jej podstawie sprawdzamy nasze możliwości, dobieramy odpowiednią metodę oraz wyceniamy usługę. Wykonanie takiej ekspertyzy jest bezpłatne w trybie ekonomicznym.Przykładowy cennik znajdzie Pani na naszej stronie internetowej: https://fortisrecovery.pl/cennik-odzyskiwania-danych/ . Zapraszamy serdecznie do kontaktu – zamówimy bezpłatnego kuriera po odbiór telefonu. Pozdrawiam serdecznie, FORTIS Recovery

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *