odzyskiwanie-danych-z-dyskow-SSD-uszkodzona-elektronika

Odzyskiwanie danych z dysku SSD – uszkodzona elektronika

Dysk SSD to urządzenie pamięci masowej, które zyskało uznanie użytkowników ze względu na wyższą prędkość przetwarzania danych w porównaniu z dyskami twardymi HDD. Przypadkowe usunięcie lub sformatowanie pliku można łatwo naprawić, jednak przy uszkodzeniu elektroniki zawsze warto skorzystać z profesjonalnej pomocy. Technicy informatyczni w naszych laboratorium stosują w praktyce własne opracowania i algorytmy. Pozwala nam to na odzyskiwanie danych z dysków SSD także z uszkodzoną elektroniką.

Dlaczego dyski SSD są tak zawodne?

Dysk półprzewodnikowy działa na innej zasadzie, więc odzyskiwanie danych z dysku SSD ma swoje własne ograniczenia i trudności. Przechowywanie informacji na takich nośnikach zapewniają układy pamięci, więc nie ma w nich mechanizmów takich jak obracające się dyski, silniki czy głowice magnetyczne. Za odczyt i zapis informacji odpowiedzialny jest sterownik podłączony do komputera poprzez interfejs.

Oczywiście wykluczenie mechanizmów obrotowych z technologii doprowadziło do odporności napędów na wibracje i wstrząsy, ale pojawiły się inne niebezpieczeństwa. Na przykład te związane z ograniczeniem liczby cykli zapisu i kasowania oraz zasadą działania pamięci flash. Jakie są więc typowe problemy z pamięcią SSD?

 1. Najczęściej odzyskiwanie danych z dysku SSD jest wymagane, gdy układ kontrolera jest uszkodzony, co ma miejsce z powodu złej jakości zasilania.
 2. Awarie oprogramowania kontrolera nie są wykluczone, co komplikuje procedurę odzyskiwania informacji z dysku SSD. Jest ono konieczne, ponieważ rozprowadza odebrane informacje jednocześnie na wszystkie mikroukłady. Co jest niezbędne do rozłożenia obciążenia i zmniejszenia prawdopodobieństwa przedwczesnego starzenia się układu pamięci przez częste cykle zapisu i kasowania. 
 3. Dyski SSD są mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne niż dyski HDD, jednak nadal upadek nawet z niewielkiej odległości czy mocniejszy wstrząs może im zaszkodzić. Odzyskiwanie plików z takiego dysku SSD odbywa się pojedynczo z każdej komórki pamięci z późniejszym utworzeniem obrazu danych.

Odzyskiwanie danych a uszkodzona elektronika w dysku SSD

W przypadku, gdy dysk został uszkodzony do tego stopnia, że ucierpiała również elektronika, często jednym rozwiązaniem, by odzyskać swoje pliki, jest skorzystanie z pomocy serwisu.

Elektronika dysku SSD.

Nasza firma pracuje z wszelkiego rodzaju uszkodzeniami sprzętowymi i logicznymi dysków SSD. Dzięki czemu możesz liczyć na przywrócenie plików w takich sytuacjach, jak:

 • awarie systemu;
 • nieumyślne formatowanie i usuwanie plików;
 • ataki wirusów;
 • uszkodzenie elektroniki napędu;
 • znaczne uszkodzenia mechaniczne powstałe po upadku, pożarze, powodzi itd.

Odzyskiwanie danych – uszkodzona elektronika. Co warto wiedzieć?

Musisz pamiętać o tym, że niezawodność dysku SSD jest niekiedy znacznie niższa niż dysku HDD. Przechowywanie na nim informacji jest często narażone na uszkodzenie – szczególnie jeśli SSD wykorzystujesz jako nośnik zewnętrzny i zmieniasz warunki, w jakich go przechowujesz. Dodatkowo dyski SSD naprawdę nie lubią skoków napięcia, a sektory na układach pamięci często „umierają”. Jest jeszcze jedna bardzo istotna wada – dyski SSD niejednokrotnie szyfrują dane ze względów bezpieczeństwa. Jeśli takie działanie jest dynamiczne, odzyskanie plików z nośnika będzie znacznie utrudnione. 

Kiedy jeszcze odzyskanie danych z dysku SSD może być niewykonalne?

 • Po usunięciu lub sformatowaniu całkowicie już nadpisałeś pliki na dysku.
 • Korzystając z oprogramowania, rozpocząłeś rekonstrukcję plików, jednak proces zatrzymał się po kilku minutach;
 • Układ pamięci zawiera większość nieczytelnych sektorów.

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Jako firma specjalizująca się w przywracaniu plików możemy Ci zaoferować:

 1. Wieloletnie doświadczenie w zakresie odzyskiwania danych z dysków SSD, macierzy RAID dowolnego poziomu;
 2. Wykorzystanie specjalnego sprzętu i własnych rozwiązań;
 3. Doskonałą kadrę najlepszych specjalistów w kraju;
 4. Płatność za efekt – dopiero po zakończeniu procesu odzyskiwania danych i po sprawdzeniu przez nas jego wyniku.

Zapraszamy do kontaktu, jeśli chcesz odzyskać dane z dysku SSD.

Odzyskiwanie danych z dysku SSD z uszkodzoną elektroniką w FORTIS Recovery

Najlepiej będzie jeśli przekonasz się sam! Skorzystaj z bezpłatnej diagnozy, na podstawie której dopasujemy odpowiednią metodę działania i wycenimy usługę.

[Tutaj] znajdziesz listę naszych partnerów. Na chwilę obecną znajdziesz nas w: Warszawie, Piasecznie, Wrocławiu, Kłodzku, Rzeszowie, Nowym Targu, Opolu, Krakowie, Chrzanowie, Gdańsku, Gdyni i Katowicach.

Dla Twojej wygody oferujemy również bezpłatnego kuriera, który odbierze Twoją przesyłkę, skąd tylko chcesz. – Zamów kuriera tutaj.

8 wzmianek o “Odzyskiwanie danych z dysku SSD – uszkodzona elektronika”

 1. Pingback: Odzyskiwanie danych z dysków SSD. Kompendium wiedzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *